-1.3 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności A jednak czystki...

A jednak czystki…

Cezary Berak – członek Zarządu Powiatu Starachowickiego i Małgorzata Szlęzak – wiceprezydent Starachowic, zostali we wtorek ostatecznie wykluczeni z Platformy Obywatelskiej. Krajowy Sąd Koleżeński PO utrzymał w mocy orzeczenie sądu regionalnego, od którego się odwołali, co definitywnie zakończyło ich związek z tą partią.

Jak poinformowała nas Jolanta Nowak, szefowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Starachowicach, odbyło się to we wtorek w Warszawie. Sąd Krajowy podtrzymał decyzję Regionalnego Sądu Koleżeńskiego. Tym samym dwójka dotychczasowych działaczy została ostatecznie usunięta z partii. Jak to odebrali?

– Jakikolwiek komentarz wydaje się być zbędnym, zwłaszcza, że to niczego nie zmienia – powiedziała GAZECIE Małgorzata Szlęzak. – Powtórzę raz jeszcze to, co mówiłam po objęciu funkcji wiceprezydenta – dla mnie ważne jest, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki zawodowe i współpracować dla dobra mieszkańców z radnymi Rady Miejskiej, organizacjami, instytucjami, urzędami. Brak poparcia PO nie przeszkadzał mi przez pół roku w pełnieniu funkcji, więc również wykluczenie mnie z szeregów partii nie zmieni mnie jako człowieka. Mam zamiar służyć dalej społeczności lokalnej, wykonując rzetelnie swoje powinności – niezależnie od przynależności partyjnej.

Cezary Berak nie chciał tego komentować.

– Proszę pozwolić, że raz jeszcze to wszystko przemilczę – stwierdził w rozmowie z Gazetą.

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...