-1.3 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Roszady w organach nadzoru

Roszady w organach nadzoru

W radach nadzorczych STBS i MZK są zmiany personalne. Wiceprezydent tłumaczy je m.in. potrzebą świeżej krwi.

Z rady nadzorczej Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom” odeszły dwie osoby: Wiktor Goliat i Tadeusz Zieliński. Ich miejsce zajęli Krzysztof Bugajski i Janusz Skurski. W Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym radę nadzorczą opuścił Andrzej Jędrzejewski, a zasiadł w niej Jarosław Łyczkowski. Zmiany nastąpiły w tym miesiącu, zostały już zaakceptowane przez zgromadzenie wspólników obu spółek, czyli wiceprezydenta Starachowic rządzącego w zastępstwie. Jakie są powody przetasowań?

– W MZK trzeba świeżej krwi, a w STBS panowie, którzy odeszli mieli najprawdopodobniej inne plany. Nie złożyli tak dosłownie rezygnacji, ale stwierdzili na piśmie, że oddają się do dyspozycji prezydenta. Wszystkie nowo powołane osoby mają już doświadczenie, ponieważ w przeszłości zasiadały w radach nadzorczych spółek komunalnych – mówi GAZECIEW wiceprezydent Starachowic Sylwester Kwiecień.

Czy to prawda, że nowo mianowani są jego partyjnymi kolegami?

– Członkiem SLD jest tylko pan Łyczkowski – odpowiada wiceprezydent.

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...