7.6 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna W numerze Awans komendanta

Awans komendanta

Jarosław Adamski, szefujący starachowickiej policji, otrzyma wkrótce kolejny awans oficerski. Tym razem na stopień inspektora. Zasili tym samym szeregi tzw. Korpusu Oficerów Starszych Policji.

Do tej pory był młodszym inspektorem. Od ponad trzech miesięcy jest komendantem powiatowym w Starachowicach. Wcześniej był pierwszym zastępcą w Ostrowcu Świętokrzyskim. Służbę pełnił także w Ćmielowie. Wkrótce, jak udało się nam dowiedzieć, czeka go awans. Będzie inspektorem policji. Razem z nim o stopień wyżej podniesieni zostaną zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego – mł. insp. Michał Domaradzki i nadkom. Rafał Derlatka, którzy będą pełnili służbę w randze inspektora i podinspektora, czyli podpułkownika oraz majora w hierarchii wojskowej.

Zawodową drogę przetarł im w czwartek świętokrzyski komendant wojewódzki – insp. Mirosław Schossler, który jako drugi w historii świętokrzyskiej policji odebrał z rąk prezydenta RP nominację generalską. Dziewięć lat wcześniej podobną otrzymał ówczesny szef naszego garnizonu Andrzej Woźniak.

Koronawirus

Koronawirus: prawie 600 zakażeń w regionie, ponad 20 tysięcy w całym...

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym (29 października) komunikacie poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 301 osób (46 osób zmarło z powodu Covid-19,...