0.4 C
Starachowice
piątek, 4/12/2020
Strona główna Aktualności Zostali przewiezieni do krakowskiej prokuratury

Zostali przewiezieni do krakowskiej prokuratury

Wojciech B. i Justyna Z. po raz kolejny zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prezydenta Starachowic i naczelniczkę Wydziału Finansowego w urzędzie miejskim funkcjonariusze odwiedzili dziś 2 grudnia br. w godzinach rannych.

    Zostali zatrzymani na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. W tej chwili są do niej przewożeni celem wykonania czynności z ich udziałem. Zatrzymanie ma związek z nowymi okolicznościami, jakie się pojawiły w ich sprawie – mówi „Gazecie” Piotr Kosmaty z krakowskiej PA.

Dalsze informacje mają być znane po południu.

Wojciech B. i Justyna Z. pierwszy raz zostali zatrzymani przez CBA 29 sierpnia br. Prezydent pod zarzutem przyjęcia 96 tys. zł łapówki, urzędniczka – pośrednictwa w przekazaniu mu korzyści majątkowej. Oboje nie przyznali się do winy. Justyna Z. po przesłuchaniu została zwolniona do domu, wobec prezydenta krakowski sąd orzekł 3 miesiące aresztu. Ostatecznie Wojciech B. wyszedł na wolność trzy tygodnie wcześniej po tym, jak przyznał się do korupcji i wpłacił 90 tys. zł kaucji.

Poprzedni artykułJeszcze przed zimą
Następny artykułStarachowicki Teatr Tańca

Koronawirus

Koronawirus: 620 zgonów w kraju w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (3 grudnia) komunikacie poinformowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 620 osób (109 osób zmarło z powodu...