19.2 C
Starachowice
poniedziałek, 21/06/2021
Strona główna W numerze „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Uczniowie klas pierwszych z III LO im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach odwiedzili najciekawsze zakątki Gór Świętokrzyskich. Zobaczyli wiele miejsc godnych odwiedzenia i poznania.

Wycieczka miała na celu poznanie walorów krajobrazowych i kulturowych regionu świętokrzyskiego. Przekonali się, że nie trzeba wyjeżdżać w najodleglejsze zakątki świata, by wzbogacić wiedzę i ujrzeć naprawdę piękne i atrakcyjne tereny. Zwiedzili Galerię Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie, zobaczyli, w jaki sposób szlifuje się kamienie szlachetne, aby przybrały formy, które wykorzystuje się do produkcji biżuterii. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w „Szklanym Domu” w Ciekotach oraz w odrestaurowanym dworku rodziny Żeromskich, gdzie pogłębili wiedzę z życia i twórczości Stefana Żeromskiego.

Uczniowie odwiedzili również Kielce. Zobaczyli amfiteatr i rezerwat „Kadzielnia”, a dzień pełen wrażeń zakończyli się w kinie Helios w kieleckiej Galerii Echo, uczestnicząc w premierze komedii „Listy do M”.

Organizatorki wycieczki: nauczycielki Natalia Pacek oraz Krystyna Rojek, kolejną wyprawę dla „pierwszaków” planują już wiosną przyszłego roku.

Poprzedni artykułW kadrowych roszadach w MAN
Następny artykułZwycięskie I LO

Koronawirus