18.5 C
Starachowice
środa, 8/07/2020
Strona główna Aktualności Licealiści z Owsiakiem

Licealiści z Owsiakiem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Były nie tylko licytacje, koncerty i pokazy.

I Liceum Ogólnokształcące tradycyjnie zorganizowało koncert w ramach kolejnego finału WOŚP. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i dyrekcja. Specjalnie dla nich wystąpił zespół „The pink elephant”. Był też pokaz Krav Magi, pod przewodnictwem Szymona Tarkowskiego, wystąpił zespół „Smile”, który tego dnia zmienił swoją nazwę na „Pompa”, specjalnie dla Orkiestry, w nawiązaniu do tegorocznego hasła „Gramy z pompą”.

Na licytacji można było kupić worek pierników, kubek WOŚP, nieprzygotowania do lekcji, koszulki i wiele innych gadżetów. Najdrożej sprzedano tort. Do końca o ten przysmak walczyły dwie klasy. Ostatecznie licytację wygrała kl. III F, płacąc za słodki wypiek 235 zł. Podobnie przebiegała licytacja pizzy, którą sprzedano za 230 zł. Całkiem niezłą kwotę, bo 165 zł, młodzież zapłaciła za nieprzygotowanie do lekcji historii u profesora Słoki. W sumie udało się zebrać 3 tys. 111 zł.

Organizacją koncertu zajęły się: Barbara Kurek, Ilona Traczyk i Ilona Nowak przy współpracy 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej i uczniów I LO.

Poprzedni artykułJak strażnicy bobra ratowali
Następny artykułPrezydent się poddaje

Koronawirus