21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Kupieckie bonifikaty

Kupieckie bonifikaty

Miasto zachęca sprzedawców do prowadzenia interesów w pustoszejącej Galerii Skałka. Pomieszczenia handlowe będzie można wynająć nawet za 35 zł za metr. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lutego.

Im większą powierzchnię wynajmie sprzedawca, tym mniej zapłaci.

– Dotychczas cena wynajmu boksu na piętrze wynosiła ponad 70 zł z metra kw. Teraz za jedno pomieszczenie proponujemy cenę 50 zł, za dwa – 45 zł, za trzy – 40 zł, a powyżej trzech – tylko 35 zł – wyliczał wiceprezydent Sylwester Kwiecień.

Preferencyjne stawki dotyczą tylko piętra, ponieważ to ta część galerii jest najbardziej opustoszała. Niewykorzystane są tam aż 33 boksy. Na parterze jest zdecydowanie lepiej. Miasto ma nadzieje, że obniżka zwiększy ilość zawieranych umów najmu. Nie ma przeszkód do tego, by na preferencyjnych cenach skorzystali kupcy już handlujący w Skałce. Jeśli będą chcieli wypowiedzieć dotychczasowe umowy i zawrzeć nowe na podstawie korzystniejszych stawek, jest to możliwe.

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...