18.5 C
Starachowice
środa, 8/07/2020
Strona główna Aktualności Paliła się „Europa”

Paliła się „Europa”

Trwa dogaszanie ognia w starachowickim Hotelu Europa, gdzie dziś przed godz. 4 nad ranem pojawił się ogień. Ewakuowanych zostało 16 osób. Nikomu nic się nie stało. Spaleniu uległo kilka pomieszczeń.

Jak poinformował nas st. kpt. Andrzej Pyzik z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, w działaniach uczestniczyło ponad dwadzieścia jednostek z ochotniczych oraz państwowych straży pożarnych. Na miejsce błyskawicznie przyjechali strażacy ze Starachowic, potem dojeżdżały kolejne zastępy, m.in. z Kielc, Skarżyska oraz Ostrowca.

Ogień pojawił się w jednym z pokoi na drugim piętrze. Na szczęście obsługa hotelu zareagowała błyskawicznie – ewakuowano do drugiego skrzydła budynku 16 osób. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał. Strażacy mieli duże trudności z jego opanowaniem. Dlatego zadysponowali dodatkowe siły i środki z sąsiednich powiatów. Około godziny 7 ogień udało się stłumić. W tej chwili trwa dogaszanie pożaru. Strażacy uprzątają też teren z nadpalonych elementów. Na razie nie wiadomo co mogło być jego przyczyną.

Koronawirus