14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna W numerze Uszczuplone kursy

Uszczuplone kursy

Osoby zatrudnione w firmach zlokalizowanych na terenie specjalnej strefy ekonomicznej z niepokojem patrzą na okrojony rozkład jazdy obowiązujący od 1 lutego. Obawiają się o dojazd do pracy.

Pasażerowie wystosowali petycję do zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach i przysłali ją do GAZETY.

– Strefa ekonomiczna jest największym skupiskiem miejsc pracy w mieście. Zarząd MZK po raz kolejny uszczuplił, już i tak skromne kursy autobusów, w kierunku strefy i z powrotem. Jest dla nas niezrozumiałe, dlaczego ten obszar jest tak ignorowany przez MZK i gminę. Uważamy, że w godzinach szczytu (6.00- 8.00 i 14.30-16.30) autobusy linii 9, 7 i 21 powinny jeździć co 15 minut. W weekend rzadziej, co nie znaczy w ogóle. Może zamiast likwidować kursy, trzeba zakupić mniejsze pojazdy? Jest niedopuszczalne, żeby mieszkaniec, który otrzymał propozycję pracy w strefie, musiał z niej rezygnować tylko z powodu braku możliwości dojazdu. MZK tłumaczy zmiany powodami ekonomicznymi. Zgadzamy się, że mało pasażerów korzysta z autobusów, ale zarząd firmy taki stan rzeczy ma na własne życzenie. Takie postępowanie to szybka droga do upadłości firmy, która nie próbuje zachęcić do korzystania ze swoich usług. Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby – pisze w imieniu zatrudnionych w strefie Anna Łojek.

Prezes MZK Jarosław Kateusz tłumaczy, że zmiany rozkładu są wyważone.

– Na terenie miasta w dni powszednie i w soboty do godz. 14. 00 nie wykonywaliśmy żadnych ruchów. Natomiast w niedzielę jest chyba zrozumiałe, że pracuje mniej ludzi. Dla nich jednak są nadal zachowane kursy robotnicze. Żądanie kursów co 15 minut wiąże się z wydatkami, na które spółkę nie stać. Rozważamy zakup mniejszych autobusów, na około 30 miejsc, ale przecież nie da się tego załatwić od razu – odpowiada.

Koronawirus