6 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna W numerze Młodzież w pożarniczej rywalizacji

Młodzież w pożarniczej rywalizacji

Cezary Obara ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, Joanna Kucharczyk z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach oraz Piotr Kucharczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkich zmaganiach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom”, jakie odbędą się w Kielcach.

Znawcy ratownictwa i ochrony pożarowej ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu stanęli w miniony poniedziałek w szranki ogólnopolskiego turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizowali o palmę pierwszeństwa i prawo reprezentacji w finale wojewódzkim. Byli to najlepsi z najlepszych, wyłonieni na przełomie marca i kwietnia, w gminnych eliminacjach. Test sprawdzający wiedzę wyłonił najlepszą trójkę, która w części ustnej pretendowała do tytułu zwycięzcy w turnieju.

Poziom w tym roku był bardzo wysoki, co podkreślali organizatorzy. Doskonałym przygotowaniem zaskakiwali szczególnie ci młodzi, którzy – jak się okazało – pokonali już w przedbiegach starych „wyjadaczy pożarowych”. Pierwsze miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zajął Cezary Obara ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, na drugim była Anna Litwinek ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, a trzecie przypadło w udziale Wojciechowi Więckiewiczowi ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach.Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Joanna Kucharczyk z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach. Na drugim miejscu był Piotr Dulęba z Gimnazjum w Chybicach, a trzecia pozycja należała do Moniki Tokarskiej z Gimnazjum w Pawłowie. W kategorii szkół ponadpodstawowych prym wiódł Piotr Kucharczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Druga okazała się Aleksandra Wrzesień z II LO w Starachowicach, a na trzecim miejscu znalazł się jej szkolny kolega – Łukasz Obara.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: starosta Andrzej Matynia, Nadleśnictwo Starachowice i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Starachowicach. Doskonałej wiedzy gratulował uczestnikom komendant PSP Marek Kaczmarczyk, natomiast starosta Matynia wyraził głęboką nadzieję, że pomogą oni w jej rozpowszechnianiu wśród swoich kolegów, którzy dowiedzą się dzięki temu, czym jest pożar i jakie niesie ze sobą zagrożenia.

Trójka najlepszych w poszczególnych kategorii wiekowych reprezentować będzie nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich w Kielcach.

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...