19.2 C
Starachowice
niedziela, 20/06/2021
Strona główna Podróże kształcą
Array

Podróże kształcą

Największą techniczną uczelnię województwa świętokrzyskiego odwiedziła młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, która kształci się w zawodzie mechatronik i mechanik.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie popularno-naukowym dr hab. inż. Tadeusza Orzechowskiego o przetwarzaniu energii słonecznej i pozyskiwaniu alternatywnych źródeł energii, a potem zwiedzali laboratoria na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn. Przyszłych mechaników szczególnie zainteresowała możliwości pomiarów chropowatości w Laboratorium Komputerowych Pomiarów Wielkości Geometrycznych. Dla grupy uczniów klasy mechatronicznej wizyta w Laboratorium Obrabiarek Numerycznych była okazją konfrontacji teorii z praktyką. Ci, którzy uczestniczyli w kursie CNC i odbywali praktykę zawodową w Odlewniach Polskich S.A. w Starachowicach, mogli zobaczyć, jak szybko i precyzyjnie za pomocą najnowszych urządzeń i technologii wykonuje się skomplikowane detale. Pokaz prowadzony przez. Marka Jaremę był interesującym wstępem do dyskusji „zawodowców”.

Koordynator projektu – zastępca dyrektora Ryszard Ludwiński potwierdza, że taka współpraca z Politechniką Świętokrzyską zwiększa atrakcyjność i jakość kształcenia w Technikum nr 2. A prowadzone zajęcia pozalekcyjne, jak również studyjne na wyższych uczelniach, rozwijają zainteresowania techniczne młodzieży. Mają pozytywny wpływ na wynik egzaminu zawodowego i wybór przyszłego kierunku studiów czego dowodzi 68 -procentowa zdawalność w zawodzie technik mechatronik, przy średniej krajowej na poziomie 39

Poprzedni artykułNie szpecić miasta
Następny artykuł„Życzliwi” donoszą…

Koronawirus