4.6 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Juventa najlepsza w Radomiu!
Array

Juventa najlepsza w Radomiu!

Młodzi piłkarze Juventy Starachowice wygrali halowy turniej Legion Cup! W roczniku 2002 nasi piłkarze nie mieli sobie równych, a w decydującym finale pokonali gospodarzy – Legion Radom 3:0!

W sobotę, 1 grudnia młodzi piłkarze Juventy rywalizowali w Radomiu ze swoimi rówieśnikami. W pierwszej fazie wszystkie zespoły podzielono na dwie grupy. Podopieczni Pawła Brzozowskiego, dzięki trzem zwycięstwom, zapewnili sobie awans do kolejnej rundy, ale wymagało to bardzo dużej woli walki. W fazie grupowej starachowiczanie przegrali z Wisełką Puławy, który zajęła pierwsze miejsce.

Wyniki fazy grupowej: *Juventa – Energetyk Kozienice 3:1, *Juventa – Wisełka Puławy 0:1

Juventa – Legion Głowaczów 4:1, *Juventa – Orlik Radom 1:0.

W walce o finał młodzi piłkarze Juventy gładko pokonali KS Potworów 5:2 i już w tym momencie zapewnili sobie co najmniej środkowe miejsce na podium. Tym jednak nie zamierzali się zadowalać. Los chciał, że w finale zmierzyli się z gospodarzami, Legionem Radom, który chwilę wcześniej pokonał grupowego rywala naszej drużyny – Wisełkę Puławy. Sam finał był dość jednostronnym widowiskiem. Podopieczni Pawła Brzozowskiego po raz kolejny w tym turnieju zaprezentowali się znakomicie i pokonali rywala aż 3:0!

Ponadto warto wspomnieć, że najlepszym bramkarzem całego turnieju wybrano zawodnika Juventy, Dawida Strzelca.

Juventa: Dawid Strzelec, Marcel Czajka, Dawid Płatek, Kacper Zapała, Adam Hamera, Adrian Spadło, Jan Mąka, Michał Michalczyk, Mikołaj Maruszak, Filip Anduła, Kacper Kosterna, Kacper Fotfolc, Mateusz Wojteczek, Kryspin Kutera. Trener: Paweł Brzozowski.

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus