11.1 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Literowali po angielsku
Array

Literowali po angielsku

W Zespole Szkół im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie odbyła się pierwsza edycja konkursu ortograficznego z języka angielskiego pt. „Spelling Bee”. Zorganizowały go nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Żur i Agata Żelazna – Jeśko.

Trzyosobowe zespoły z klas IV – VI musiały przeliterować wylosowane słowa w języku angielskim, poprawnie napisać słowa z pamięci i zaliczyć dyktando. Jury w składzie: Agnieszka Żur, Agata Żelazna – Jeśko i Grażyna Modzelewska, pierwszym miejscem nagrodziło uczennice z klasy V: Weronikę Koprowską, Zuzannę Pocheć i Agnieszkę Głowacką. Drugie zdobyła drużyna z klasy VI: Agnieszka Sławek, Sabina Chlewicka i Jolanta Styk, a trzecie przypadło w udziale przedstawicielom klasy IV: Zuzannie Szewczyk, Karolowi Kusiakowi i Weronice Styk.

Przyznano również wyróżnienia, za największą ilość zdobytych punktów. Otrzymały je: Agnieszka Głowacka, Jolanta Styk i Zuzanna Szewczyk, a pozostałych uczestników uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

– W tym roku konkurs „Spelling Bee” odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że w przyszłości rozszerzymy jego zakres i zaprosimy do wspólnej zabawy uczniów z innych szkół w gminie Pawłów – powiedziała GAZECIE Agata Żelazna – Jeśko.

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus