4.6 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Ograli Widzew!
Array

Ograli Widzew!

Juniorzy starsi Juventy Starachowice ograli w meczu sparingowym Widzew Łódź! Ich młodsi koledzy zeszli z boiska pokonani, ale dwumecz naszych juniorów z łódzkim klubem na pewno wyjdzie naszej młodzieży na dobre.

Grupy młodzieżowe, podobnie jak wszystkie rozgrywki w naszym województwie, zakończyły już rundę jesienną. Nie oznacza to jednak, że starachowicka młodzież ma wolne. Dwie najstarsze grupy młodzieżowe Juventy Starachowice już myślą o nowej rundzie i grają mecze sparingowe. Najpierw była konfrontacja z KSZO-Junior Ostrowiec, a ostatnio z utytułowanym Widzewem Łódź!

– Nawiązałem kontakt z trenerem koordynatorem Widzewa, Mariuszem Kurzawą i pojawiła się okazja do konfrontacji z zespołem, który jest bezpośrednim zapleczem drużyny występującej w ekstraklasie. Praca z młodzieżą w łódzkim klubie jest bardzo dobrze poukładana i bardzo fajnie się stało, że mogliśmy skonfrontować z nimi umiejętności naszej drużyny – powiedział trener Zdzisław Spadło.

Nasi młodzi piłkarze radzili sobie ze zmiennym szczęściem, ale na pewno ten dwumecz wyjdzie im tylko na dobre. Młodsi juniorzy ulegli rówieśnikom z Łodzi 0:5, lecz Zdzisław Spadło i Artur Mikos dostrzegli wiele pozytywów.

– Jeśli chodzi o mecz juniorów młodszych, to główną przyczyną porażki była różnica w przygotowaniu fizycznym. Widzew był zdecydowanie silniejszy, a w samej grze różnicy nie było widać – ocenił trener Spadło.

Zdecydowanie lepsze nastroje dopisywały natomiast juniorom starszym, którzy nie dość, że wygrali, to jeszcze w znakomitym stylu. Pokonali czołowy zespół młodzieżowych rozgrywek w województwie łódzkim 3:1, a prawdziwą radość sprawił ich styl gry.

– W przypadku meczu juniorów starszych można wypowiadać się w samych superlatywach. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze, od samego początku dominowali na boisku i nadawali ton grze. Mnie najbardziej cieszy fakt, że realizowali wizję gry, jaką im nakreślałem, grali tak, jak tego od nich oczekiwałem. Tym zwycięstwem chłopcy sprawili mi chyba najlepszy prezent mikołajkowy, a również dzięki temu święta upłyną nam wszystkim w jeszcze lepszych nastrojach. Końcówka sezonu dla naszego klubu nie była zadowalająca, a na tle Widzewa wypadliśmy znakomicie – zakończył szkoleniowiec juniorów Juventy.

JUNIORZY STARSI (`94/`95)

*Widzew Łódź – Juventa Starachowice 1:3. Bramki dla Juventy: Mateusz Jagiełło (dwie), Alan Garbarczyk.

Juventa: M. Bies – Śpiewak, Kiełbasa, Jagiełło, Legut, Garbala, Kwiecień, Kiełek, P. Bies, Sałata, Fabjański oraz Ruszkiewicz, Łabędzki, Nawara, Garbarczyk, Gralec. Trener: Zdzisław Spadło.

JUNIORZY MŁODSI (`96/`97)

*Widzew Łódź – Juventa Starachowice 5:0 (2:0)

Juventa: Mańka – Janikowski, Podzielny, Sieroń, Kozera, Kopeć, Sarwicki, Seweryn, Kowalski, Kaptur, Niewczas oraz Żaczek, Kania, Sadowski. Trener: Artur Mikos.

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus