4.6 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Robią postępy
Array

Robią postępy

Biegają szybciej, strzelają celniej, a przede wszystkim czerpią ogromną radość z gry. W Akademii Piłkarskiej Starachowickiego Klubu Sportowego „Star” Starachowice, która zakwalifikowała się do drugiego etapu programu „Szkółki piłkarskie NIVEA”, widać już zmiany w technice gry i ogólnym rozwojem dzieci. W nagrodę nasi dostali dodatkowe vouchery na nowoczesny sprzęt.

– Wszyscy przebrani? To zaczynamy waszym ulubionym berkiem! – tak zachęca do rozgrzewki młodych zawodników trener Waldemar Rak

W Akademii Piłkarskiej „Star” zajęcia rozpoczynają się ćwiczeniami nauczającymi techniki, czucia piłki, podań dwójkowych lub właśnie berkiem. Wykorzystują do tego nowoczesny sprzęt sportowy NIVEA, który wyzwala w dzieciach jeszcze większe pokłady energii.

– Staramy się grać razem z dziećmi, podpowiadając oczywiste podania. A na koniec realizujemy kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych i prowadzimy rozmowy wychowawcze – mówi trener.- Próbujemy uczyć dzieci panować nad emocjami, co jest niezmiernie wielką sztuką. Dzięki wsparciu merytorycznemu, jakie otrzymaliśmy w ramach programu „Szkółki piłkarskie NIVEA”, możemy trenować skuteczniej.

Grupy z rocznika 2004 i 2005 rozgrywają mini turnieje sparingowe, osiągając coraz lepsze wyniki.

– Największym pożytkiem jest podział dzieci na mniejsze grupy i wykorzystywanie poznanej metodologii. Ćwiczenia są usystematyzowane, świetnie dostosowane do liczby i wieku dzieci. Jest to niezwykle ważne, gdyż prowadzimy najmłodsze grupy w regionie – podkreśla z dumą Waldemar Rak.

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus