5.4 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Seniorzy bez "kasy"
Array

Seniorzy bez „kasy”

Koniec wspierania drużyn seniorskich w mieście, przynajmniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Gmina nie ma na to pieniędzy, zapowiedział wiceprezydent Sylwester Kwiecień, który woli przeznaczyć te środki na sport dla dzieci.

Kluby sportowe w tym roku nie powinny narzekać, otrzymały bowiem pokaźne kwoty na sport seniorski. Na prowadzenie szkoleń i udział w rozgrywkach Juventa dostała ok.76,5 tys. zł, MKS Star na to same zadanie otrzymał 35 tys. zł, UKS Sokół – 25,5 tys. zł, a najmłodsza z nich wszystkich Akademia Piłkarska Star musiała zadowolić się tzlko 2500 zł. Oddzielne środki przekazał też Wydział Edukacji. Było to 22,5 tys. zł w przypadku Juventy i dodatkowe 13 tys. zł na wypoczynek dzieci i młodzieży. 16,5 tys. zł otrzymał Star, 10,5 tys. powędrowało do klubu „Sokół”, który dostał też dodatkowo 9 tys. zł na organizację obozów, a 5 tys. zł przyznano Akademii Piłkarskiej Star.

Władze promowały też miasto przez sport. W pierwszym półroczu 2012 realizowano pomoc w zakresie stypendiów sportowych. Piłkarze otrzymywali od 200 zł do 2 tys. zł miesięcznie. W sumie kosztowało to gminę ponad 123 tys. zł. Środki te dostała Juventa.

Wdrugiej połówce roku miasto przekazało blisko 200 tys. zł na wspólne działania dwóch największych klubów w mieście, z czego Juventa dostała 174 450 zł, a 25,5 tys. zł powędrowało do Staru. Jeśli by zliczyć te wszystkie środki, to 409 650 zł dostał klub Juventa i 77 tys. zł Star.

– Mówienie, że miasto im nie pomaga, nie jest do końca prawdą – stwierdził wiceprezydent. – W roku 2013 nie będzie jednak pieniędzy w budżecie na sport dla dorosłych. Bo gminy, jak przekonywał, nie stać na taki wydatek.

– Mielibyśmy dotować profesjonalny sport kosztem dzieci? Ja się na to nie zgadzam – powiedział S. Kwiecień. – Nie ma w tym roku środków na wspieranie drużyn seniorskich. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja po pierwszym półroczu. Nie możemy składać deklaracji bez pokrycia. Byłoby to nieuczciwe z naszej strony – stwierdził wiceprezydent miasta.

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus