5.4 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Śmieci nad zalewem
Array

Śmieci nad zalewem

– Zbiornik wodny Brody to niewątpliwie atrakcja i miejsce odpoczynku dla okolicznych mieszkańców. Problemem są wciąż dzikie wysypiska śmieci wzdłuż jego brzegów – czytamy w mailu nadesłanym do redakcji przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Nie są to drobne śmieci pozostawione przez osoby przebywające nad wodą (np. opakowania po produktach spożywczych, butelki), ale celowo przywiezione tam śmieci gabarytowe: lodówka, gruz budowlany czy stare ubrania. Zostawiane są przy ulicznych koszach na śmieci. Koszty ich wywiezienia ponosi niestety RZGW w Warszawie. Zlecenie firmie specjalistycznej wywozu odpadów to około 30-40 tys. zł rocznie – stwierdza rzecznik prasowy RZGW w Warszawie, Urszula Tomoń i za pośrednictwem GAZETY apeluje do mieszkańców.

– Zostawiając śmieci nad wodą nie tylko psujemy krajobraz, ale przede wszystkim „tworzymy” siedliska bakterii i wpływamy na zanieczyszczanie wód gruntowych. Spływają więc do zbiornika i przyczyniają do pogarszania jakości wody.

Dbanie o czystość powinno być naszą wspólną sprawą, a śmieci składowane w przeznaczonych do tego miejscach, by tereny zielone były zielonymi oazami, a spacer czy odpoczynek nad wodą czystą przyjemnością.

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus