sobota, 10/04/2021
Strona główna Star z sukcesami!
Array

Star z sukcesami!

Znakomicie zaprezentowali się w Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu pięściarze Staru 1926 Malcom Starachowice. Eryk Tereszyński wywalczył srebrny medal, a Mateusz Samiec zdobył brązowy krążek.

Po wygranych kwalifikacjach międzywojewódzkich zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mateusz Samiec (50 kg) i Eryk Tereszyński (+76 kg) znakomicie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Poznaniu. Start w poznańskich mistrzostwach oznaczał od razu udział w półfinałach. Zawodników do mistrzostw przygotował trener Rafał Rękawik.

Walczący w wadze 50 kilogramów Mateusz Samiec zmierzył się z reprezentantem Czarnych Słupsk Jakubem Walczukiem. Niestety, przegrał tę walkę 0:3, ale przywiózł ze sobą brązowy medal. Bardzo dobrą postawę zaprezentował zmagający się w kategorii +76 kilogramów Eryk Tereszyński. W półfinałowym starciu z Norbertem Wójcikiem z Championa Legnica pokazał prawdziwą klasę i pewnie zwyciężył 3:0. Miał ogromne szanse na złoty medal, lecz z powodu kontuzji barku został wycofany z walki finałowej. Ostatecznie wywalczył w Poznaniu tytuł wicemistrza Polski Młodzików.

– Eryk boksował bardzo dobrze taktycznie w półfinale i zasłużenie jednogłośnie wygrał tę walkę. Niestety, zmuszony byłem wycofać go z walki finałowej, bo miał kontuzjowany bark. Przed nim jeszcze wiele startów, a najważniejsze jest zdrowie, dlatego nie mogliśmy ryzykować – powiedział GAZECIE Władysław Listek, prezes Staru 1926 Malcom.