4.6 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Uroczystość Świętej Barbary - Patronki Starachowic
Array

Uroczystość Świętej Barbary – Patronki Starachowic

Urząd Miejski w Starachowicach składa serdeczne podziękowania osobom, aktywnie uczestniczącym w organizacji uroczystości Świętej Barbary – Patronki miasta Starachowice, która odbyła się w naszym mieście 4 grudnia.

Dziękujemy Starachowickiemu Centrum Kultury za udostępnienie strojów dla uczestników procesji. Serdeczne podziękowania składamy aktorom Teatru Team, członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz stowarzyszenia Semper Fidelis, którzy wcielili się w role uczestników procesji. Dziękujemy Scholi z kościoła p.w. Wszystkich Świętych, która swoim śpiewem uświetniała uroczystość. Dziękujemy harcerzom Związku Harcerstwa Polskiego, którzy wsparli organizatorów nie tylko przy czytaniach, ale również pomagali w zabezpieczeniu porządku na trasie procesji. Wyrazy uznania składamy starachowickiej policji oraz Straży Miejskiej, które profesjonalnie zabezpieczały trasę procesji, zapewniając bezpieczeństwo jej uczestnikom. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom szkół, którzy licznie wzięli udział w procesji św. Barbary oraz wszystkim mieszkańcom Starachowic, którzy uczestniczyli w uroczystości.

Wyrazy uznania i podziękowania składamy starachowickiemu kołu Towarzystwa Przyjaciół Lasu, które w tym roku po raz czwarty zorganizowało Rajd Barbórkowy Śladami Górników, oraz wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji – w tym fundatorom nagród dla uczestników. Dziękujemy nauczycielom i uczniom szkół ze Starachowic i Parszowa oraz wszystkim pozostałym osobom, które wzięły udział w rajdzie.

Zespół ds. Strategii i Ochrony Dziedzictwa Narodowego

Poprzedni artykułNapad na BP
Następny artykułZawodów nie będzie

Koronawirus