Strona główna / Ekologicznie w Wąchocku

Ekologicznie w Wąchocku

Tydzień ekologiczno-zdrowotny zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Wąchocku. Tym razem było dość dużo na temat profilaktyki alkoholowej i zdrowej kuchni.

Coroczną tradycją szkoły stały się tygodniowe projekty realizowane w ramach edukacji zdrowotnej i ekologicznej. W tym roku odbywały się pod hasłem „Zdrowy i aktywny uczeń żyjący w zgodzie z naturą wizytówką naszej szkoły”. Do zdrowego żywienia zachęcały plansze, wykonane przez uczniów klas I-III. W ramach zajęć uczniowie przygotowywali kolorowe kanapki, sałatki i soki, które wspólnie spożywali. Odbyły się także zajęcia na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą palenie papierosów i picie alkoholu. Uczniowie uczestniczyli również w pokazie ratownictwa medycznego, zorganizowanym przez Pogotowie Ratunkowe ze Starachowic oraz w ciekawych warsztatach pod hasłem „Oddychamy, czyli wszystko o powietrzu”, prowadzonych przez Piotra Sołkiewicza z Kielc.

Starsi uczniowie, z klas IV-VI mieli okazję sprawdzić się w szkolnym konkursie wiedzy dotyczącej profilaktyki alkoholowej i zdrowego odżywiania. Dodatkową zachętą były dla nich nagrody: karnet na basen i piłki, a podsumowaniem tych działań była akademia uczniów z klasy Ia, III, IV i VIb, promująca zdrowe odżywianie.

– Cieszymy się, że udało nam się zaangażować całą społeczność w różne działania – powiedziała Elżbieta Niedziałek, wicedyrektor szkoły. – Mamy nadzieję, że przełożą się one na realizację przez naszych uczniów zasad zdrowego odżywiania i życia w zgodzie z naturą.

Koordynatorami projektu były szkolne koła LOP i PCK wraz z opiekunami.

(An)