Strona główna / O zdrowym trybie życia

O zdrowym trybie życia

Michał Konowalski – uznany w Polsce i Stanach Zjednoczonych profesjonalny doradca ds. żywienia i suplementacji gościł w starachowickim KS „Wiking”. Był pokaz Cross-Fitu oraz wykład o prawidłowym żywieniu i suplementacji.

Michał Konowalski prowadził m. in takich sportowców jak Robert Bruneika, Pat „BUFF” Mendes, czy Robert Drysdale. Jednak tym, co zdecydowanie go wyróżnia jest fakt, że poddał się testom i odżywiał wyłącznie pokarmami typu fast food oraz ograniczył niemal do zera aktywność fizyczną. Wszystko po to, by sprawdzić na sobie i pokazać, jaki wpływ na organizm i psychikę człowieka ma taka dieta oraz siedzący tryb życia. Podczas spotkania w Starachowicach uświadamiał wszystkim konsekwencje takiego stylu życia i podkreślił, że to do nas należy wybór, za wszystko bowiem odpowiada nasza psychika. Przeprowadził też trening Cross-Fitu, który pomaga w krótkim czasie poprawić siłę, kondycję, wydolność i szybkość.

– Głównym problemem jest sposób odżywiania, brak czasu i wszechobecny stres. To wszystko rzutuje się na to, że każdy chce zrzucić wagę, mimo iż nie wie, że do tego nie wystarczą jedynie same ćwiczenia fizyczne. Głównym moim zadaniem jest pokazanie właściwej drogi – powiedział GAZECIE Michał Konowalski.

Według Konowalskiego porady dla ludzi, nie mających nigdy styczności z fitnessem tudzież innymi ćwiczeniami nad poprawą sylwetki, to bardzo trudne zadanie. Efekty osiąga się przez odpowiednią dietę i ćwiczenia.

– Wszystko znajduje się w ludzkiej psychice. Jeżeli chcemy być sprawni fizycznie, nie mieć problemów z organizmem, a nie tylko rzeźbić sylwetkę na pokaz, to jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko – dodał Michał.

Mich