Strona główna / Renata Dancewicz grała w Senatorze

Renata Dancewicz grała w Senatorze

Drużyna Brydża Sportowego „SDK-Hotel SENATOR”, dyrekcja hotelu „SENATOR”,Świętokrzyski Związek Brydża Sportowego w Kielcach byli organizatorami XIV Mityngu Brydżowego „Hotel SENATOR”, który odbył się w dniach 18 – 21 kwietnia 2013 r. zgodnie z jednolitym kalendarzem imprez sportowych PZBS.

W zaliczanym do punktacji kongresowej turnieju par na zapis maksymalny tzw. „barometr na dochodzenie” zagrało 48 par, wygrali go Andrzej Kokoryka i Tomasz Raczkiewicz z Lublina, a w pierwszym kongresowym turnieju par na zapis maksymalny wystartowało 47 duetów, najlepszymi okazali się Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak z Olsztyna. Turniej na punkty meczowe IMP, liczony metodą Cavendisha uśrednionego, zgromadził na starcie 57 par, wygrali go Piotr Anastaziak i Mirosław Szaliński z Gdańska, natomiast w grze na zapis maksymalny uczestniczyły 72 pary, a na drugim miejscu uplasowała się znana aktorka Renata Dancewicz grająca w parze ze Zbigniewem Dymińskim ze Starachowic.

W XVIII Ogólnopolskim Turnieju Par zaliczanym do cyklu GRAND PRIX POLSKI PAR BUDIMEX 2013 wzięło udział 181 par z Polski, Niemiec, Białorusi, Łotwy i Litwy. Zawody rozegrano nowym sposobem pięć sesji po 10 rozdań. Zwycięzcami całego turnieju zostali Cezary Komajda i Piotr Lutek z Lublina, drugie miejsce zajęli Tadeusz Laszczak i Artur Rutkowski z Warszawy, a trzecie Maciej Dorabiała i Rafał Wolański z Wrocławia.

Sędzią głównym był Maciej Czajkowski z Warszawy mając do pomocy również Adama Bartosika ze Starachowic. Czołowi zawodnicy turniejów oraz pierwsza ósemka w rywalizacji kongresowej otrzymali okazałe puchary i nagrody pieniężne o łącznej wartości około 40 tys. zł, ufundowane przez sponsora – spółkę „Hotel SENATOR”.