Strona główna / Szwejkowski Rajd Świętokrzyski

Szwejkowski Rajd Świętokrzyski

Pogoda nie wystraszyła turystów, którzy już po raz 59. stawili się na trasy Majowego Rajdu Świętokrzyskiego. Najdzielniejsi wzięli udział w szwejkowskich ćwiczeniach wojskowych.

Przybyli jak co roku z całej Polski, aby podziwiać Góry Świętokrzyskie w Przybyli jak co roku z całej Polski, aby podziwiać Góry Świętokrzyskie w wiosennej szacie. I nie zawiedli się. Do domów wracali zachwyceni. Zarówno ci, którzy w rajdzie brali udział po raz pierwszy, jak i ci, którzy mieli na koncie udział w kilkudziesięciu rajdach i piękne wspomnienia z czasów, gdy na szlakach spotykało się po kilka tysięcy rajdowiczów.

Jak co roku pierwszego maja spotkali się na zlocie w Świętej Katarzynie. Przy rajdowym ognisku był czas na wspólną zabawę i rajdową piosenkę z akompaniamentem skrzypiec i gitary. Biorące udział w rajdzie dzieciaki z domów dziecka z Kielc, Kisielan i Koszalina otrzymały rajdowe upominki. Uczestnicy rajdu, którzy w jego trakcie odważyli się wziąć udział w szwejkowskich ćwiczeniach wojskowych, otrzymali stosowne certyfikaty z rąk komendanta Starachowickiego Regimentu Szwejkowskiego Tomasza Stawskiego, który równocześnie pełnił funkcje komandora rajdu.

Na awanse liczyć mogą jednak dopiero po lipcowych manewrach w twierdzy Przemyśl.

Patronat nad tegorocznym rajdem objął Sylwester Kwiecień, zastępca prezydenta miasta. Za rok 60. jubileuszowy rajd, na który już teraz zapraszają organizatorzy – Koło PTTK im. Jerzego Głowackiego w Starachowicach.