Strona główna / Informacje sportowe / Będą szkolić młodych piłkarzy

Będą szkolić młodych piłkarzy

Gmina Mirzec dołączyła do grona oficjalnych partnerów Świętokrzyskiej Akademii Sportu. 21 lutego br. umowę w tej sprawie wójt Marek Kukiełka podpisał z prezesem stowarzyszenia Rafałem Gajewskim.
Pierwszym przedsięwzięciem w ramach współpracy obu jednostek było otwarcie Akademii Młodego Piłkarza, które odbyło się 8 marca br. w hali sportowej mirzeckiego gimnazjum. Gmina jest już dziewiątym oficjalnym partnerem, z którym współpracę nawiązała akademia.
– Oprócz rozwijania projektu Akademii Piłkarskich, współpracujemy z samorządami w różnych dziedzinach aktywności dzieci i młodzieży. Rozwijamy kolejne przedsięwzięcia, które cieszą się popularnością oraz zadowoleniem wśród dzieci i młodzieży – mówił prezes Rafał Gajewski.
Turniej piłkarski „Primo Poland Cup”, zorganizowany przez Akademię, stawia sobie za cel rozwój psychoruchowy i spełnianie marzeń dzieciaków, które od najmłodszych lat chcą trenować piłkę nożną.
– Kolejnymi przedsięwzięciami, które będą realizowane w gminach partnerskich, są programy: „Umiem Pływać 2014” współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i „Gminne weekendy sportowe” – zdradza prezes. – Jesteśmy przekonani, że współpraca pomiędzy gminą Mirzec a Świętokrzyską Akademią Sporu będzie owocowała zadowoleniem dzieci i młodzieży aktywnie uczestniczących w projektach realizowanych na terenie gminy, ale również ich rodziców.
(Kas)