Strona główna / Informacje sportowe / Czas na badmintona

Czas na badmintona

Nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej z naszego powiatu uczestniczyli w szkoleniu „Shuttle Time”, jakie odbyło się w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi w ramach programu Światowej Federacji Badmintona.
Województwo świętokrzyskie jako jedno z dwóch polskich województw bierze udział w projekcie wprowadzania badmintona do szkół, realizowanym przy wsparciu Światowej i Europejskiej Federacji Badmintona, Polskiego Związku Badmintona oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ma on na celu uczynienie badmintona jedną z najbardziej popularnych dyscyplin szkolnych, a jego koordynacją zajmuje się Zbigniew Wojciechowski, prezes Świętokrzyskiej Ligi Badmintona.
Do projektu przystąpiło 220 szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, czyli ponad 1/4 szkół w naszym regionie. 27 lutego, w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi odbyło się pierwsze szkolenie dla wuefistów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z naszego powiatu. Wzięło w nim udział blisko trzydzieści osób, którzy najpierw przeszli szkolenie teoretyczne, a później praktyczne pod okiem Dominika Ziętkowskiego i Zdzisława Włodarczyka z Polskiego Związku Badmintona. Uczestnicy otrzymał certyfikaty BWF SHUTTLE TIME TUTO upoważniające do prowadzenia zajęć z badmintona, a także publikacje, ułatwiające prowadzenie pracy szkoleniowej z młodzieżą.
(An)