Strona główna / Wieści z gmin / Brody / Uczyli się pomagać ofiarom przemocy

Uczyli się pomagać ofiarom przemocy

W Urzędzie Gminy Brody odbyło się 14 lutego br. szkolenie na temat wspierania osób doświadczających przemocy. Uczestniczyli w nim członkowie zespołu interdyscyplinarnego. Na spotkaniu przypominano, że każdy, kto zauważy w środowisku zachowania sugerujące znęcanie się nad innymi ludźmi, powinien ten fakt zgłosić do odpowiednich osób i instytucji.
W sprawie przemocy należy dzwonić na niebieską linię (tel. 22 668-70-00). Alarmować można również policję (tel. 997 lub 271 13 07 – komisariat w Brodach), Gminny Ośrodek Pomocy – tel. 41 271 01 91, lub inne osoby – członków zespołu interdyscyplinarnego. Do tego gremium należą: Ewa Fogiel z GOPS – przewodnicząca, Dorota Cieślik (GOPS), Zbigniew Piotrowski i Robert Sowiński – dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brodach, Beata Kryzińska – pedagog w gimnazjum w Rudzie, Dorota Krawczyk – pielęgniarka środowiskowa, Edyta Kalista – starszy zawodowy kurator oraz ks. kan. Wojciech Zdon – proboszcz parafii w Krynkach.
Z uczestnikami zajęć spotkał się Andrzej Przygoda – wójt gminy Brody. Szkolenie prowadzone było przez Annę Stolarczuk z firmy PeDaGo. W czasie instruktażu, omawiano zasady pracy zespołu, interwencji w sprawie przemocy i ochrony poszkodowanych na podstawie Niebieskiej Karty. W 2013 roku, w gminie Brody wszczęto szesnaście tego typu postępowań.