Strona główna / Informator UM / Dzień Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim

Dzień Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim

W minioną środę pracy urzędników Urzędu Miejskiego w Starachowicach przyglądali się uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Wizyta młodzieży wraz z opiekunem, panią Jolantą Dobosz, odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dzień Przedsiębiorczości”.

„Dzień Przedsiębiorczości” organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program uzyskał honorowy patronat prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W roku szkolnym 2012/2013 w Dniu Przedsiębiorczości uczestniczyło ponad 47 tysięcy uczniów z 705 szkół w całej Polsce. W programie udział wzięło ponad 19 tysięcy instytucji i firm.

W tym roku udział w programie wzięli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach. Mieli możliwość odbycia jednodniowych praktyk na różnych stanowiskach w Urzędzie Miejskim: w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Straży Miejskiej, na stanowisku Rzecznika Prasowego, w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych, Obsługi Prawnej i Referacie Pozyskiwania Funduszy.