Panie z medalami

Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów do lat 20 i 23, seniorów oraz weteranów w trójboju siłowym klasycznym zajęły zawodniczki starachowickiego „Wikinga”. Zawody odbyły się w ostatni weekend marca br. w Mińsku Mazowieckim.

Rywalizacja miała charakter eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Świata w trójboju siłowym klasycznym, które rozegrane zostaną na początku czerwca. Nasi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej osiągali dobre wyniki i sukcesy, a kobiety zdobyły drużynowo II miejsce. W zawodach startowało dziewięcioro zawodników, w tym pięć kobiet: Klaudia Rusztyn, Karolina Staszewska, Monika Jaroszek, Kinga Żukowska oraz Agnieszka Korycka. Zawodników KS „Wiking” reprezentowali: Damian Borzyszkowski, Dominik Derlatka, Karol Grabowski i Maciej Bracik. Pierwszy z nich startował w kategorii 83 kg i zajął 10. miejsce w kategorii seniorów. W grupie kobiet, w kategorii 52 kg wystartowały dwie zawodniczki Wikinga.

Wyniki: Klaudia Rusztyn 52 kg – złoty medal w kategorii juniorka do lat 23 i seniorka, I miejsce open kobiet do lat 23, II miejsce open w kategorii seniorek, Monika Jaroszek 52 kg – miejsce 6., kategoria seniorka, Kinga Żukowska +84 kg- złoty medal w kategorii juniorka do lat 20, brązowy medal w kategorii juniorka do lat 23 i seniorka. Srebrny medal w kategorii seniorek zdobyła natomiast Karolina Staszewska, a w kategorii 84 kg wśród seniorek drugie miejsce zdobyła Agnieszka Korycka.