17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności "Przemysław Gosiewski na ukochanej ziemi świętokrzyskiej"

„Przemysław Gosiewski na ukochanej ziemi świętokrzyskiej”

W Starachowickim Centrum Kultury, otwarto 2 kwietnia br. wystawę poświęconą Przemysławowi Gosiewskiemu, posłowi na Sejm, wicepremierowi rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Nosząca tytuł: „Przemysław Gosiewski na ukochanej ziemi świętokrzyskiej” wystawa obejmuje setki pamiątek i zdjęć po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. byłym wicepremierze rządu, wieloletnim pośle na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na wernisażu wystawy, we wtorek, była wdowa po ś.p. Przemysławie Gosiewskim – senator Beata Gosiewska, starosta starachowicki Andrzej Matynia, poseł Andrzej Bętkowski ze Skarżyska-Kamiennej oraz ksiądz kanonik Marek Janas, proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych i dziekan dekanatu Starachowice Północ. Wygłoszono kilka obszernych laudacji ku czci bohatera wystawy, przypomniano jego życiorys, szlacheckie pochodzenie i zasługi. Były też wspomnienia osób współpracujących z Przemysławem Gosiewskim.

Kustoszem wystawy, która jest czynna do 10 kwietnia – czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej, jest Edward Dudek, wiceprzewodniczący emeryckiej Solidarności w Starachowicach.

Mich

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...