Strona główna / Wieści z gmin / Iłża / Rycerze zjadą do Iłży

Rycerze zjadą do Iłży

XVII Turniej Rycerski odbędzie się tradycyjnie w pierwszy majowy weekend – 3 i 4 maja. To jedna z największych imprez plenerowych w regionie, na którą od lat zjeżdżają bractwa rycerskie z wielu państw Europy dodając imprezie międzynarodowego sznytu.

Dzielni wojowie, piękne damy dworu i liczni rzemieślnicy po raz 17 opanują iłżecki zamek. W tym roku zaprezentowane zostaną średniowieczne zwyczaje i walki w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, która jest współorganizatorem imprezy. Zobaczymy pokazy kawalerii konnej, walki wręcz, teatr ognia i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie również zabaw dla publiczności.

Oprócz widowiskowych zmagań rycerzy w średniowiecznych zbrojach, będzie można obejrzeć również zawody łucznicze, koncerty muzyki dawnej czy pokazy sztucznych ogni. Jak co roku na dwa dni wzgórze zamkowe stanie się miejscem historycznego jarmarku, gdzie będzie można obejrzeć wyroby dawnych rzemiosł. A na terenie obozowiska do pokazów przygotowywać się będą waleczni rycerze i damy dworu.

(az)