Strona główna / W numerze / Uczniowie wykazali się wiedzą

Uczniowie wykazali się wiedzą

W Gimnazjum nr 1 w Starachowicach odbyły się 15 marca br. eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, organizowanego przez Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK oraz Gimnazjum nr 1, pod patronatem starosty Andrzeja Matyni.

O prymat rywalizowało 13 ekip ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Musiały się zmierzyć z testem dotyczącym krajoznawstwa powiatu starachowickiego i województwa świętokrzyskiego, wiedzy z zakresu turystyki i topografii oraz przepisów ruchu drogowego. Także wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy. Na uczniów czekał jeszcze test sprawnościowy na kolarskim torze przeszkód. O zwycięstwie zdecydowała suma zdobytych punktów.

W kategorii „podstawówek” wygrał zespół Szkoły Podstawowej nr 1 ex aequo z ekipą Szkoły Podstawowej w Łomnie, wśród gimnazjalistów najlepiej zdali ten egzamin uczniowie „Jedynki”: Mateusz Szwed, Mateusz Derlatka, Paweł Bernaciak, a w najstarszej grupie najlepsza okazała się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, które reprezentowali: Justyna Więckiewicz, Błażej Sobieraj i Andrzej Daniel

Mich