21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna W numerze Zaśpiewała Ewa Jach

Zaśpiewała Ewa Jach

Uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach mieli okazję poznać znaną popową wokalistkę – byłą uczennicę SP nr 9 – Ewę Jach. Odwiedziła placówkę w ramach realizowanego przez szkołę cyklu spotkań ze znanym absolwentem.

Przygotowując się do spotkania, trzecioklasiści odpowiednio wcześniej gromadzili informacje na temat pani Ewy, przygotowywali dla niej kartki z życzeniami, a także nauczyli się śpiewać utwory jej autorstwa. Wokalistka natomiast opowiadała im o swojej pracy, podróżach i koncertach. Mimo wyczerpującej prezentacji, dzieciaki „zasypały” ją lawiną pytań. dotyczących m.in. lat spędzonych w „dziewiątce”. Zaprezentowały także swoje wokalne talenty, śpiewając w rytmie rocka i bluesa, co bardzo spodobało się pani Ewie, która z niemałą przyjemnością specjalnie dla dzieci wykonała kilka autorskich utworów z jej solowej płyty „Mamy czas”. Na zakończenie spotkania wokalistka chętnie ustawiała się wraz z dziećmi do pamiątkowych fotografii, a dyrektor placówki – Sławomir Jama, wręczył jej zaproszenie na jubileusz 60 – lecia działalności SP nr 9, który odbędzie się już w czerwcu br.

(Kas)

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...