0.9 C
Starachowice
środa, 25/11/2020
Strona główna W numerze Wiedzą, jak zdrowo się odżywiać

Wiedzą, jak zdrowo się odżywiać

Niecodzienną lekcją na temat dobrych nawyków żywieniowych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach zakończyli działania prowadzone w ramach unijnych projektów, mających na celu promocję zdrowego odżywiania.

Efekty pracy czwartoklasiści zaprezentowali nauczycielom i rodzicom podczas oficjalnego podsumowania, które odbyło się 8 kwietnia br. w SP nr 9. Przygotowali tablice tematyczną, piramidy żywieniowe oraz przedstawienie teatralne pt. „Dbajmy o zdrowie”. Były też prezentacje multimedialne pt. „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy” oraz „Od ziarenka do bochenka”. Przez cały czas trwania projektu uczniowie poznali proces pieczenia chleba, nauczyli się rozpoznawać rodzaje mąki oraz różne gatunki pieczywa. W poszerzeniu wiedzy na ten temat pomogła im rozmowa z pracownikiem jednej z miejscowych piekarni. Spotkanie, nad którego przebiegiem czuwały nauczycielki przyrody: Iwona Lipińska i Maria Dróżdż, zakończyła degustacja chleba wypieczonego przez dzieci.

Był to jeden z projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego IPNI – Innowacyjny Program Nauczania Interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, jakie realizuje społeczność szkolna SP nr 9.

(Kas)

Poprzedni artykułCzłonkowie gangu przed sądem
Następny artykułZwycięska Barakuda

Koronawirus