4.4 C
Starachowice
wtorek, 2/03/2021
Strona główna W numerze Artystyczne podsumowanie dokonań

Artystyczne podsumowanie dokonań

10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej stała się asumptem ogłoszonego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach, Filia w Starachowicach, konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjów z naszego powiatu.

Każdy uczestnik mógł dostarczyć tylko jedną pracę własnego autorstwa, nie zgłaszaną wcześniej do konkursów, a powinna dotyczyć tematyki przynależności Polski do Unii Europejskiej. Technika wykonania była dowolna, a termin zgłaszania prac mijał 25 kwietnia br. Komisja konkursowa w składzie: Sylwester Kiełek – dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego – przewodniczący; Magdalena Sroczyńska – SCK, Monika Górczyńska – kierownik Filii, wybrała do konkursu 27 prac, doceniając pomysł, technikę wykonania i wiedzę twórcy i przyznała pierwsze miejsce Maciejowi Sikorskiemu z Gimnazjum nr 4 w Starachowicach. II nagrodę zdobyła Alicja Oczkowska z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach, a III przyznano Milenie Błach z Gimnazjum Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu. Wyróżniono natomiast Katarzynę Krakowiak i Malwinę Arczewską z Gimnazjum Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu, Julię Grudniewską z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach oraz Igora Garbacza z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Konkursowe prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Adamczyk (PG 4), Małgorzaty Wejner (PG 2), Anny Kawalec (PG Mirzec), Emilii Piechowskiej (PG 3) i Marcina Kosmali (PG Ruda).

Wyniki ogłoszono podczas uroczystego spotkania poświęconego X-leciu Polski w Unii Europejskiej 29 kwietnia z udziałem Andrzeja Sztorca – wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Aleksandry Woźniak z Urzędu Marszałkowskiego oraz Urszuli Salwy – dyrektora PBW w Kielcach.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa wyraziła uznanie nauczycielom za zmotywowanie uczniów i zainteresowanie tematyką konkursu. Zwróciła uwagę na estetykę i staranność wykonania prac i podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, życząc dalszych sukcesów. Nauczyciele i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na czerwcowe posiedzenie Sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej i słodki poczęstunek w Sejmie RP.

(az)

Poprzedni artykułMazali obiekty po drodze
Następny artykułZ piłkarskich boisk

Koronawirus