3 C
Starachowice
niedziela, 7/03/2021
Strona główna Aktualności Cmentarze pod lupą straży

Cmentarze pod lupą straży

Starachowicka Straż Miejska patroluje miejskie cmentarze, by zapobiec okradaniu grobów naszych najbliższych.

Trwają ostatnie przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych. Na nekropoliach w Starachowicach widać porządkowanie i dekorowanie grobów. Kwiaty i znicze mogą jednak być łatwym łupem złodziei, podobnie jak torebki czy portfele odwiedzających. Aby temu zapobiec, Straż Miejska uruchomiła piesze patrolu i od ponad tygodnia nadzorują tereny nekropolii, także w godzinach nocnych. Podczas pierwszej tego rodzaju służby funkcjonariusze wylegitymowali trzynaście osób, poinformował GAZETĘ Waldemar Jakubowski, komendant Straży Miejskiej.

– Jak dotąd nie musieliśmy jeszcze interweniować, często zwracamy za to uwagę mieszkańcom na ich torebki albo saszetki, zostawione na grobach czy w innych miejscach, skąd można je łatwo zabrać W trakcie niedzielnego patrolu przy ul. Zgodnej i Radomskiej kilkukrotnie byliśmy świadkami pozostawienia torebek bez jakiegokolwiek nadzoru. Potencjalni złodzieje mieliby łatwe zadanie – stwierdził komendant.

Każda z tych osób otrzymała ulotkę z garścią wskazówek, jak nie paść ofiarą „hien”. Podobne, jak zapowiedział komendant, pojawią się w autobusach, zwłaszcza na liniach, które kursują w te okolice.

– Porządkując nagrobki, nie traćmy z oczu naszych saszetek, torebek etc. Dla bezpieczeństwa nie zabierajmy też z domów większej sumy pieniędzy czy cennych przedmiotów. Nie prośmy także o pomoc przygodnie spotkanych ludzi, a jeśli będziemy świadkiem zakłócania porządku, skontaktujmy się szybko z dyżurnym straży, dzwoniąc pod numer (41) 274-62-48 – radzi komendant. Strażnicy skutecznie reagują.

(An)

Koronawirus