11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna W numerze To już koniec PKS-u?

To już koniec PKS-u?

Pięć mercedesów i neoplan poszło pod młotek z taboru starachowickiego PKS. Na okres wakacji zawieszono także część kursów, a niektórzy kierowcy dostali wypowiedzenia. Co się dzieje w tej firmie, że tną etaty i sprzedają autobusy?

Mówi się, że starachowicki przewoźnik zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Nie tak dawno wymieniany tabor PKS z roku na rok staje się mniejszy, a to z kolei powoduje likwidacje najmniej dochodowych kursów. „Busiarze” zacierają ręce, gdyż to na nich będzie głównie skupiać się komunikacja pomiędzy Starachowicami a innymi miastami.

– Sprzedali flagową część taboru, w tym pięć sztuk mercedesów. Na sprzedaż jest także Neoplan. Mnóstwo kursów zlikwidowano lub zawieszono, a po wakacjach pewnie poleci ich jeszcze więcej. Za dwa lata nie będzie śladu po PKS Starachowice – napisał mieszkaniec Starachowic.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa zarządu PKS Starachowice, Janusza Mielczarka, który stwierdził, że wie kto pisze takie „donosy”…

– Na pewno jest to jeden z naszych pracowników. Kierowcy po prostu boją się, że stracą pracę. To prawda, że na czas wakacji zawieszone zostało część kursów. Po prostu nie mamy kogo wozić. Faktem jest, że reorganizujemy spółkę, ponieważ ciężko jest jeździć za darmo. Część kierowców dostała wypowiedzenia, a kilka autobusów zostało sprzedanych po to, żeby pracownikom zapłacić odprawy. Sprzedaliśmy autobusy, które były w najgorszym stanie – powiedział GAZECIE prezes PKS.

Zarządzający spółką Janusz Mielczarek ma nadzieję, że po wakacjach kursy zostaną przywrócone.

– Wszystko zależy od tego, czy wygramy przetarg do dowóz dzieci do szkoły. Jeśli tak, to kursy wrócą, a jeśli nie, to logiczne jest, że nie będziemy wypuszczać autobusów, by jeździły bez pasażerów. Dodatkowo, coraz większą konkurencję stanowią tzw. mali przewoźnicy, którzy jeżdżą busami – dodał J. Mielczarek.

Mich

Koronawirus