14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna W numerze Inwestują w strefie

Inwestują w strefie

Ponad 7 mln zł zainwestuje w SSE Starachowice spółka Marbach. Planuje wybudować nowy zakład produkcji wykrojników w Kielcach.

Marbach od kilkudziesięciu lat oferuje narzędzia dla producentów opakowań, narzędzia termoformujące dla producentów wyrobów z tworzyw sztucznych, a także maszyny i oprzyrządowanie. W Polsce ma trzy zakłady produkcyjne. Od 2009 roku produkcja wykrojników i form w Tarnowskich Górach odbywa się w nowoczesnym kompleksie produkcyjno-biurowym. Teraz – w ramach wydanego przez SSE zezwolenia – podobny zakład powstanie w Kielcach. W realizacji inwestycji firma kładzie nacisk na nowoczesne i ekologiczne technologie budowlane. Planuje „wyłożyć” ponad 7 mln zł (do 31 grudnia 2021 r.) i zatrudnić co najmniej 30 nowych osób (do 31.12.2019 r.), utrzymując stan 66 pracowników co najmniej do końca 2024 r.

W nowo wybudowanym zakładzie produkowane będą wykrojniki płaskie i rotacyjne dla producentów opakowań kartonowych i branży poligraficznej. Zakończenie inwestycji planowane jest na końcówkę lipca 2018 r.

(An)

Poprzedni artykułRęczą za MZK
Następny artykułHarcerska będzie się zmieniać

Koronawirus