14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna W numerze Uwzględnili potrzeby mieszkańców

Uwzględnili potrzeby mieszkańców

Prezydent Miasta Marek Materek spotkał się w minionym tygodniu z mieszkańcami ul. Harcerskiej. Rozmawiano o projekcie zagospodarowania tamtejszej przestrzeni.

Pierwsze spotkanie, na którym konsultowano projekt, odbyło się 12 sierpnia w sali „Olimpia”. Wówczas mieszkańcy zgłosili potrzebę zwiększenia ilości miejsc parkingowych oraz poszerzenia placu zabaw. Projektanci dokonali kilku poprawek, zwiększając ilość miejsc parkingowych i postojowych do około 150 i uwzględnili w projekcie piaskownicę, huśtawki, bujaki, karuzelę oraz równoważnię na placu zabaw. Realizacja przedsięwzięcia ma być rozłożona na lata.

– Część przedsięwzięć będzie możliwa, gdy mieszkańcy swoje projekty przeforsują w ramach Budżetu Obywatelskiego, część w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Inne jak parkingi między blokami, będą powstawały, gdy do tych przedsięwzięć dołożą się wspólnoty mieszkaniowe (proporcje 25% wspólnota – 75% gmina) – poinformował prezydent Marek Materek

– Gmina zrealizuje natomiast ulicę, chodniki i miejsca postojowe bezpośrednio przy niej, plus skwer Mazurkiewiczów przed Hufcem ZHP. Pierwszy etap od ul. Partyzantów, Konstytucji 3 Maja do drogi dojazdowej do bloku nr 6, zaproponuję w budżecie na przyszły rok – powiedział prezydent.

W tym roku wykonana będzie niezbędna dokumentacja zagospodarowania przestrzeni miejskiej na tym osiedlu.

(J)

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy u prezydenta
Następny artykułPożar na Bugaju

Koronawirus