0.2 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna W numerze Gotowi do zimy

Gotowi do zimy

Konsorcjum Transportowej Grupy Inwestycyjnej ze Skarżyska-Kamiennej oraz Floreco z Warszawy będzie odpowiedzialne za zimowe utrzymanie naszego miasta. Jest w gotowości od połowy poprzedniego miesiąca. Rozpoczęcie akcji zima (czynnej lub biernej) uzależnione będzie od warunków pogody.

Rozstrzygnięty został już przetarg na zimowe utrzymanie miasta. Zgłosiło się dwóch oferentów. Wygrało konsorcjum dwóch firm: spółki Transportowa Grupa Inwestycyjna z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej oraz Floreco z siedzibą w Warszawie, powiedziała GAZECIE Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Od 15 października trwa w mieście gotowość do akcji zima, jej uruchomienie zależeć będzie od warunków atmosferycznych. Zgodnie z zawartą umową, akcja zimowego utrzymania w mieście nie została jeszcze rozpoczęta.

– Na dzień dzisiejszy miasto nie poniosło żadnych kosztów związanych z zimowym utrzymaniem dróg – zapewniła rzeczniczka.

Maksymalnie może ono kosztować 2 mln 488 tys. zł w ciągu trzech lat, a jeśli zimy nie będą tak srogie, ostateczna kwota może być tylko niższa.

(An)

Koronawirus