0.2 C
Starachowice
poniedziałek, 25/01/2021
Strona główna W numerze Syzyfowa praca uczniów "dziesiątki"

Syzyfowa praca uczniów „dziesiątki”

Wandalizm to z pewnością jedno z najłagodniejszych określeń wobec zachowania chuliganów, którzy raz po raz dewastują otoczenie pomnika w hołdzie harcerzy i harcerek walczących o wolną Polskę, o które wytrwale i z zaangażowaniem dbają uczniowie SP nr 10 im. Szarych Szeregów w Starachowicach.

Wychowywani w duchu patriotyzmu uczniowie „dziesiątki”, z należytym szacunkiem czczą pamięć poległych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny, czego wyrazem są choćby częste „wycieczki” pod znajdujący się nieopodal placówki pomnik „Harcerzom i Harcerkom walczącym o wolną Polskę”. Podczas każdej wizyty dzieciaki składają wiązanki kwiatów i zapalają znicze, które notorycznie są niszczone lub kradzione. Taki los spotkał także nowo posadzone piękne wrzosy.

– Bardzo dotyka to naszych uczniów, którzy wkładają wiele serca w dbałość o pomnik. W ten sposób jest niweczona praca dzieci, ich zaangażowanie i wychowanie w duchu patriotycznym, bo trudno wytłumaczyć uczniom zaistniałe sytuacje. Miejsca pamięci narodowej to nasza wspólna sprawa, to symbol naszej przeszłości, dumy i chwały. Pamiętajmy o tym! – apelują nauczyciele SP nr 10.

(Kas)

Koronawirus