4.4 C
Starachowice
wtorek, 2/03/2021
Strona główna Aktualności Nowe boisko przy "dwunastce"

Nowe boisko przy „dwunastce”

Uczniowie Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach mają już do dyspozycji wielofunkcyjne boisko sportowe.

– Otwieramy boisko, które będzie służyć wam przez najbliższe lata. Mam nadzieję, że będziecie z niego korzystali nie tylko w godzinach zajęć lekcyjnych, ale również popołudniami, że to miejsce będzie tętnić życiem. Korzystajcie z niego mądrze – mówił na oficjalnym otwarci u obiektu w ubiegły piątek, 13 listopada br., prezydent miasta Marek Materek.

– Szkoła to nie tylko miejsce intelektualnego rozwoju młodego pokolenia, ale również miejsce pracy wychowawczej, kształtowania osobowości dzieci i młodzieży. Wychowanie przez sport, praca nad fizycznym rozwojem dzieci, to integralna część zadań szkoły, które od samego początku istnienia tej placówki, były priorytetem. Ten piękny obiekt, który otworzyliśmy, mam nadzieję, że będzie dla nas wszystkich mobilizacją do dalszej pracy – powiedział dyrektor „dwunastki”, Krzysztof Krawiec i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu.

Inwestycję zrealizowała firma EUROCOURT z Radomia.Wykonano bieżnię rozgrzewkową, prostą, pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej i siatkowej, kort tenisowy, dwa niepełnowymiarowe boiska do koszykówki. Przebudowano istniejące ciągi komunikacyjne wraz z budową nowych chodników i schodów terenowych, wybudowano trybunę ziemną, powstało nowe ogrodzenie, łapacze piłek i bramki, kosze oraz słupki. Wszystko jest oświetlone, zamontowano także monitoring. Koszt robót według umowy to 633 tys. 399 zł i 82 gr. Zadanie dofinansowane zostało ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej” Ministerstwa Sportu i Turystyki, w kwocie nieprzekraczającej 178 300 zł.

Uczniowie szkoły z prezydentem Markiem Materkiem przecięli wstęgę i rozegrano szybki turniej rzutów wolnych do kosza. Do drużyny VIP-ów zaproszono: wiceprezydenta Jerzego Miśkiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza i dyrektora SP nr 12, Krzysztofa Krawca. Rywalizowali z ekipą szkolną, którą reprezentowali: Dominika, Paweł i Karolina. Zwyciężyła oczywiście młodzież. Finałem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez wychowanków SP nr 12.

(J)

Koronawirus