21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna W numerze Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Działająca przy radomskim Caritasie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego otworzyła swoją filię w Starachowicach. Ma siedzibę przy kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Południe.

Oficjalne otwarcie odbyło się 2 marca br. Wzięli w nim udział m.in. Rycerze Kolumba na czele z delegatem stanowym w Polsce Zakonu Rycerzy Kolumba Andrzejem Janasiakiem oraz wielkim Rycerzem Rady 14023 Ryszardem Nosowiczem, dyrektor Caritasu w Radomiu – ks. Robert Kowalski oraz duchowni z miejscowej parafii. O tym, że filia zostanie otwarta właśnie w Starachowicach zdecydowała m.in. bardzo dobra współpraca oddziału instytucji charytatywnej działającego przy kościele „na Południu” z Radą 14023 Rycerzy Kolumba, którym udało się „ściągnąć” sprzęt rehabilitacyjny aż z Kanady.

Wypożyczalnia dysponuje 22 łóżkami i taką samą liczbą wózków inwalidzkich, ma też na wyposażeniu dwa koncentratory tlenu, kule, balkoniki i laski. Korzystać z nich będą osoby wymagające rehabilitacji, którym sprzęt wypożyczany będzie nieodpłatnie. Trzeba będzie jedynie wpłacić kaucję, która zostanie oddana przy zwrocie sprzętu.

– Będą do nas przychodzić osoby przede wszystkim z powiatu starachowickiego, ale jesteśmy otwarci na każdego, kto poprosi o pomoc – mówi Ryszard Nosowicz.

Filia czynna jest w poniedziałki, w godzinach od 16.00 do 17.00, ale, jak zapowiedział R. Nosowicz, można telefonicznie uzgodnić inny dogodny termin pod nr 721 – 580 – 294.

(Kas)

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...