17.2 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna W numerze Postawili na budownictwo

Postawili na budownictwo

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach zajęła IV miejsce w konkursie Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu „Budownictwo – moja przyszłość”.

Budownictwo należy do jednej z najbardziej rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju, a „budowlańcy” do grupy najbardziej poszukiwanych pracowników w kraju i za granicą. Pracodawcy oczekują dobrze przygotowanych absolwentów, którzy poza kwalifikacjami zawodowymi posiadają też kompetencje miękkie. Ci zagraniczni cenią sobie polskich fachowców, jednak wymagają umiejętności posługiwania się językiem zawodowym. Osoby, które są przedsiębiorcze mogą otwierać własne biznesy oraz zatrudniać innych. Nic więc dziwnego, że konkurs „Budownictwo – moja przyszłość” cieszy się taką popularnością. W tym roku wzięło w nim udział siedem szkół z województwa mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, w tym również z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, który reprezentował zespół w składzie:. Monika Puchała, Michał Szmalec, Dawid Mazur, Kamil Matysek, Kamil Sala, Czarek Orczyk, Kamil Bielecki, Patryk Matysek i Norbert Kosmala, przygotowywany przez uczące zawodu: Edytę Lubieniecką oraz Monikę Jaworską. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu budownictwa, nowych technologii i bezpieczeństwa pracy. Ostatecznie udało się im zająć czwarte miejsce w konkursie, czego gratulowała im rektor uczelni prof. nadzw. WISBIOP dr Anna Sas- Badowska oraz przedstawiciele Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Radomiu. Młodzież była bardzo zadowolona z poziomu zmagań.

(An)

[new_comments]

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...