21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna W numerze Niespodzianki dla rodziców

Niespodzianki dla rodziców

W Społecznej Szkole Podstawowej STO w Starachowicach zorganizowano uroczystości pod hasłem „Dzień Rodziców”. Uczniowie klas I i II zaprosili rodziców 27 kwietnia br., a „zerówkowicze” i trzecioklasiści niespodzianki przygotowali dzień później.

Wychowankowie klas I i II zaprezentowali się w inscenizacji teatralnej, której temat dotykał odwiecznego problemu: „Kto ważniejszy jest w życiu dziecka, mama czy tata?” Puentą była życiowa mądrość, że obydwoje potrzebni są swoim dzieciom w ich wychowaniu. Artystyczną kuratelę nad prezentacjami miały wychowawczynie: Joanna Gryz i Marzena Mączyńska.

Uczniowie klas „0” i III przedstawili natomiast różne formy artystyczne: piosenki, wiersze i układy taneczne. Przedszkolaki podbiły serca publiczności „Tańcem misiów i laleczek”, Dominika Wziątek z kl. III zaprezentowała układ taneczny pt. „Róża”, a jej klasowa koleżanka – Kalina Kozłowska, pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Dałem Ci kamień”. Do występów przygotowały uczniów wychowawczynie: Renata Kubik i Dorota Glina, a oprawę muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki Dariusz Dygas.

Na zakończenie spotkań, zaproszeni goście, obok strawy duchowej, otrzymali też prezenty wykonane przez dzieci oraz uczestniczyli w smacznym poczęstunku.

Marzena Mączyńska

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...