28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Aktualności Snajper amator złapany

Snajper amator złapany

Starachowiccy policjanci zatrzymali wandala, który na początku maja br. zniszczył kilkanaście wiat przystankowych w Starachowicach i na terenie gminy Mirzec. To 24-letni starachowiczanin. Na sumieniu ma więcej.

O zniszczeniach kilkunastu wiat przystankowych w Starachowicach i na terenie gminy Mirzec oraz uszkodzeniu autobusu pisaliśmy na naszych łamach przed tygodniem. Wówczas policjanci podejrzewali, że zniszczeń, których wartość oszacowali na 13 tysięcy złotych, dokonała ta sama osoba. Działania operacyjne starachowickich policjantów dowiodły, że sprawcą jest 24-letni starachowiczanin. W środę, 11 maja, weszli do jego mieszkania, gdzie zabezpieczyli wiatrówkę, z której prawdopodobnie strzelał w wiaty przystankowe, a także znaczne ilości narkotyków, 45 gramów suszu roślinnego, prawdopodobnie marihuany, oraz około 50 gramów białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Funkcjonariusze ustalili również, że 24-latek odpowiedzialny jest za zniszczenie szyby wystawowej w sklepie przy ul. Piłsudskiego na początku kwietnia br.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów i dobrowolnie poddał karze roku i dwóch miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko co mu grozi. 24-latek, który był znany starachowickim policjantom ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej, odpowie także za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(mp)

[new_comments]

Koronawirus