20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Aktualności Kolejna inwestycja i miejsca pracy

Kolejna inwestycja i miejsca pracy

Czy do Starachowic zostanie przeniesiona cała produkcja grup podłogowych z Salzgitter? Nasz zakład brany jest pod uwagę, jak potwierdził jego kierownik Stanisław Ziętkiewicz, podkreślając dość mocno, że ostateczna decyzja wciąż nie zapadła.

Niemiecki koncern MAN zapowiedział, że kompletna linia montażu końcowego autobusów z podpoznańskich Sadów zostanie do końca 2016 roku przeniesiona do Starachowic. Zanosi się jednak na kolejną dużą inwestycję – poinformował GAZETĘ Jan Seweryn, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”. Chodzi o budowę dużej hali za wydziałem prototypowni, w której będą produkowane podwozia autobusowe, co będzie mieć związek z zaniechaniem produkcji w niemieckim Salzgitter i przeniesieniem jej do nas.

– W tej chwili grupy podłogowe produkowane są w Starachowicach i Salzgitter. Od przyszłego roku jedynym producentem będzie zakład starachowicki – mówi związkowiec – a w firmie przybędzie kolejnych kilkadziesiąt miejsc pracy. Budowa nowej hali miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku.

– Trwają rozmowy na temat restrukturyzacji w wielu zakładach MAN, w tym również na temat całkowitego zamknięcia produkcji grup podłogowych w Salzgitter. Pojawiła się propozycja, aby przenieść ją do zakładu w Starachowicach. Jednak decyzje wciąż nie zapadły – powiedział GAZECIE Stanisław Ziętkiewicz, kierownik zakładu w Starachowicach, bo w przypadku tak wielkich koncernów obowiązują pewne procedury.

Od dwóch miesięcy produkowane są już w Starachowicach autobusy wyposażone w silniki. Kompletne pojazdy będą jednak wyjeżdżały z taśm dopiero po przeniesieniu całej linii montażu końcowego z Sadów, co ma nastąpić pod koniec tego, albo na początku przyszłego roku.

(An)

[new_comments]

Koronawirus