14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna W numerze Wspólne czytanie Sienkiewicza

Wspólne czytanie Sienkiewicza

Fragmenty „Potopu”, „Legendy żeglarskiej” i „Bajki” rozlegały w murach Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, które w 170. rocznicę urodzin patrona szkoły włączyło się w akcję wspólnego czytania jego dzieł.

Wzięła w tym udział cała szkolna społeczność – 351 osób, które z dużym zaangażowaniem i wielką przyjemnością czytały opis pojedynku Kmicica z Wołodyjowskim, zakończony sławetnym: „Kończ waść! Wstydu oszczędź!” Słowa te można było usłyszeć w każdej bez mała klasie, a korzystając z przygotowanych materiałów, odczytano też dwa krótkie teksty Sienkiewicza: „Legendę żeglarską” i „Bajkę”.

Wszyscy mieli okazję poznać część dorobku pisarza, o którym często śpiewają w szkolnym hymnie, zwłaszcza, że rok 2016 ustanowiony został Rokiem Sienkiewicza. Było to jedno z wielu zaplanowanych przedsięwzięć, pozwalających na upamiętnienie postaci oraz twórczości patrona w tym wyjątkowym roku. Ale też znakomita okazja do integracji wokół działań ukierunkowanych na budowę poczucia tożsamości narodowej i środowiskowej.

(An)

Poprzedni artykułWidzew zagra ze Starem
Następny artykułNerwówka w szkołach

Koronawirus