14.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna W numerze Remont Radomskiej się oddala?

Remont Radomskiej się oddala?

Nadal nie ma decyzji w sprawie remontu ulicy Radomskiej w Starachowicach. Władze powiatu intensywnie lobbują w województwie, ale o przekazaniu środków na ten cel cisza.

Remont ulicy Radomskiej i doraźne jej poszerzenie, to priorytet w inwestycjach powiatowych. Natężenie ruchu na tej ulicy jest bowiem o połowę wyższe niż na krajowej „42” i będzie wzrastać wraz z przenoszeniem kolejnych działów MAN-a do Starachowic.

– Obecnie jeździ tą ulicą ponad 15 tys. pojazdów na dobę (pomiar wykonywany przy przejeździe kolejowym – przyp. red.), podczas gdy na krajowej „42” nie przekracza 10 tysięcy – powiedział starosta Dariusz Dąbrowski, zapewniając, że Zarząd rozmawia z władzami wojewódzkimi w sprawie przekazania pieniędzy na remont. W końcu ulica jest wojewódzką a nie powiatową.

– Rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” i przenosiny produkcji do MAN spowodują dodatkowe obciążenie tej trasy. Staramy się, by zarządca podjął działania, jeśli nie w zakresie remontu, to choćby wykonania skrzyżowania z ulicą Batalionów Chłopskich i poszerzenia nawierzchni do ulicy Szkolnej – powiedział D. Dąbrowski.

Na przebudowę potrzeba ok. 9 – 10 mln zł. Takich pieniędzy ani władze powiatu, ani województwa najzwyczajniej nie mają. Na razie jest mowa o 3 mln zł, z czego połowę pochłonęłoby rondo. Jego budowa, według wstępnego kosztorysu, może kosztować 1 mln 750 tys. zł. Pozostałe środki poszłyby zatem na poszerzenie ulicy Radomskiej. Chodzi o blisko 670 m odcinek, który zostałby poszerzony do pełnych parametrów i zyskałby nowe oświetlenie.

– W ramach tych 3 mln zł udałoby się wykonać te prace, przy założeniu, że nie będziemy wchodzić w przekładanie instalacji podziemnych – powiedział D. Dąbrowski.

Konkretnych decyzji w sprawie przekazania pieniędzy na remont na razie nie ma…

Koronawirus