11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna W numerze Inwazja pokemonów

Inwazja pokemonów

Na ulicach Starachowic można spotkać mnóstwo młodych mieszkańców, którzy spacerują zapatrzeni w ekrany swoich telefonów komórkowych. Wszystko przez robiącą furorę na całym świecie nową aplikację Pokemon Go.

Jest to darmowa gra miejska z wykorzystaniem technologii rzeczywistości rozszerzonej, dzięki której gracz wyposażony w smartfona z kamerą ma możliwość chwytania pokemonów, pojawiających się na jego ekranie. Używa technologii GPS do ustalenia lokalizacji gracza, a także aparatu do generowania świata rozszerzonej rzeczywistości.

Jak powiedział GAZECIE jeden z użytkowników aplikacji, Kamil, na terenie naszego miasta jest kilkadziesiąt punktów, gdzie można chwytać „fanty”, ułatwiające późniejsze wyłapywanie pokemonów rozsianych po całym mieście. Można je znaleźć w newralgicznych i ważnych dla mieszkańców punktach, co pozwala graczowi poznać omijane dotąd, aczkolwiek mające chociażby historyczne znaczenie symbole i miejsca.

– Ciekawą kwestią są tak zwane „jajeczka”, które niejako zmuszają graczy do spacerów, ponieważ, jeśli przejdą oni odpowiednią ilość kilometrów, z jajka wykluwa się pokemon – tłumaczy Kamil, który w ciągu czterech dni zebrał ich aż 127.

– Moim zdaniem, jest to dobry sposób, by młodzież, która dotychczas siedziała przed ekranami komputerów, spędzała więcej czasu na świeżym powietrzu – dodał Kamil.

Co ciekawe, jednego z pokemonów udało się znaleźć także w okolicach naszej redakcji.

(Kas)

Koronawirus