21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna W numerze "Wróbel - twój mały przyjaciel"

„Wróbel – twój mały przyjaciel”

Muzeum Przyrody i Techniki zorganizowało dla najmłodszych starachowiczan Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja miała hasło „Wróbel – twój mały przyjaciel”, a patronował jej starosta Dariusz Dąbrowski.

Na zaproszenie dyrektora muzeum, Pawła Kołodziejskiego, 7 października muzeum odwiedziły przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych z opiekunami. Poznali życie wróbli, ich reakcję na bodźce z otoczenia oraz znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Każda grupa przygotowała tematyczną pracę plastyczną, zaprezentowała artystyczną inscenizację związaną z hasłem festynu i przyniosła domek dla wróbli. Dyrektor MPiT pochwalił dzieci za piękne prace i wraz z prezydentem wręczyli nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski, Nadleśnictwo Starachowice oraz dyplomy od Muzeum Przyrody i Techniki. (an)

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...